30 кВА трехфазный 50 Гц 60 Гц 400 Гц 115 В переменного тока переменного напряжения и частоты преобразователь питания
- Главная
- 30 кВА трехфазный 50 Гц 60 Гц 400 Гц 115 В переменного тока переменного напряжения и частоты преобразователь питания
30 кВА трехфазный 50 Гц 60 Гц 400 Гц 115 В переменного тока переменного напряжения и частоты преобразователь питания
MOQ: 1 штука (MOQ)| Цена: US$4,500.00
1-9 Pieces
US$4,300.00
10+ Pieces
- DEMING
Energy Producers Ltd
- Категория
Категории: ИСТОЧНИК ПЕРЕМЕННОГО ТОКА, Инвертор питания
- Дата
2026-04-07
Обзорные проекты
MOQ: 1 штука (MOQ)| Цена: US$4,500.00
1-9 Pieces
US$4,300.00
10+ Pieces
Вам понравилась эта работа? Пожалуйста, поделитесь
Product Specifications
| Персонализация: | Доступно |
| Application: | Three Phase Transducer |
| Output Type: | Triple |
| Тип | LW33-30K |
| capacity | three phase 30KW |
| Circuit way | IGBT/PWM Delta Modulation Technique |
| input mode | three phase four wire |
| voltage range | 380V±25%(Or AC220V AC480V) |
| frequency domain | 30-70Hz |
| Номинальная мощность | 30 КВТ |
| output mode | three phase four wire |
| Output wave | Pure sine wave |
| output voltage | L-L: 200V ,L-N :115V |
| voltage accuracy | ±1% |
| output frequency | 400Hz (Or 50HZ 60HZ) |
| frequency accuracy | ±0.1% |
| Выходной номинальный ток | 86.6A |
| Перегрузочная способность | 110%,10min;200%,10s |
| Dynamic voltage transient range | 2%(0~100% load change) |
| THDV | THD<3%(nonlinear load) |
| Окно отображения | Touch screen display |
| voltmeters | precision 0.1V |
| current meters | precision 0.1A |
| frequency table | precision 0.1Hz |
| power | precision 0.1W |
| communication | RS485/RS232/WIFI/GPRS/Enternet(Optional) |
| system efficiency | normal mode: 90% |
| сопротивление изоляции | DC> 500V 20MΩ |
| dielectric strength | (Input and output to the ground)1800Vdc,Leakage current is less than 3.5mA,1 minute without arc |
| level of protection | IP22 |
| mode of connection | Output Terminal block |
| heat-dissipating method |
Forced fan refrigeration |
| operating temperature | -10ºC~+50ºC |
| relative humidity | 0-90%(without condensation) |
| noise(dB) | <65Db |
| Size (mm) | 630×1000×1430mm |
| Weight (kg) | 327KG |
| Power type | Three phase in and three phase out |
| Capacity | 150KVA |
| Circuit mode | IGBT/SPWM |
| AC Input | Phase number |
| Input voltage range(Vac) | 480V±15% |
| Input frequency range(Hz) | 30-70 |
| Выход переменного тока | Phase number |
| Wave form | Pure sine wave |
| Output Voltage(V) | 380Vac |
| Output Voltage Accuracy(V) | ≤1% |
| Output frequency range(Hz) | 45-65 |
| Output Frequency Accuracy(Hz) | ≤0.01% |
| Output rated current(A) | 197A/180A/126A |
| THD | ≤3% |
| Dynamic response time | 2 мс |
| Power factor(PF) | 0.8 |
| Peak Coefficient(CF) | 3:1 |
| Efficiency | ≥90%(Resistive load 80%) |
| Дисплей | Тип |
| Communication | RS485/RS232/WIFI/GPRS |
| Environment | Insulation strength |
| Noise (1 m) | ≤55dB |
| Температура окружающей среды | -10ºC~+50ºC |
| Влажность | 0-90% (без конденсата) |
| Altitude(m) | ≤2000m |
| Indicator light | Electricity, Inverter (Power Supply, Overvoltage, Undervoltage, Overcurrent, Overheat, LED Model Configuration) |
| Protection | Input connection, input under voltage, output over voltage , output over current , output overload , output short circuit , overheat |
| Cooling mode | Fan |
Detailed Specifications
|
Тип |
LW33–30K |
|
capacity
|
three phase 30 КВТ |
|
Circuit way |
IGBT/PWM Delta Modulation Technique
|
|
| |





