30kVA Three Phase 50Hz 60Hz 400Hz 115V AC Varible Voltage and Frequency Power Supply Converter
- الصفحة الرئيسية
- 30kVA Three Phase 50Hz 60Hz 400Hz 115V AC Varible Voltage and Frequency Power Supply Converter
30kVA Three Phase 50Hz 60Hz 400Hz 115V AC Varible Voltage and Frequency Power Supply Converter
موك: 1 قطعة (موك) | السعر: US$4,500.00
1-9 Pieces
US$4,300.00
10+ Pieces
- ديمنج
شركة منتجو الطاقة المحدودة
- الفئة
الفئات: مصدر طاقة التيار المتردد, عاكس الطاقة
- التاريخ
2026-04-07
نظرة عامة على المشاريع
موك: 1 قطعة (موك) | السعر: US$4,500.00
1-9 Pieces
US$4,300.00
10+ Pieces
هل أعجبك هذا العمل؟ يرجى المشاركة
Product Specifications
| التخصيص: | متوفرة |
| التطبيق: | Three Phase Transducer |
| Output Type: | Triple |
| النوع | LW33-30K |
| capacity | three phase 30KW |
| Circuit way | IGBT/PWM Delta Modulation Technique |
| input mode | three phase four wire |
| voltage range | 380V±25%(Or AC220V AC480V) |
| frequency domain | 30-70Hz |
| Rated capacity | 30KW |
| output mode | three phase four wire |
| Output wave | Pure sine wave |
| output voltage | L-L: 200V ,L-N :115V |
| voltage accuracy | ± 1% |
| output frequency | 400Hz (Or 50HZ 60HZ) |
| frequency accuracy | ±0.1% |
| Output rated current | 86.6A |
| Overload capacity | 110%,10min;200%,10s |
| Dynamic voltage transient range | 2%(0~100% load change) |
| THDV | THD<3%(nonlinear load) |
| Display Window | Touch screen display |
| voltmeters | precision 0.1V |
| current meters | precision 0.1A |
| frequency table | precision 0.1Hz |
| الطاقة | precision 0.1W |
| communication | RS485/RS232/WIFI/GPRS/Enternet(Optional) |
| system efficiency | normal mode: 90% |
| insulation resistance | DC> 500V 20MΩ |
| dielectric strength | (Input and output to the ground)1800Vdc,Leakage current is less than 3.5mA,1 minute without arc |
| level of protection | IP22 |
| mode of connection | Output Terminal block |
| heat-dissipating method |
Forced fan refrigeration |
| operating temperature | -10ºC~+50ºC |
| relative humidity | 0-90%(without condensation) |
| noise(dB) | <65Db |
| Size (mm) | 630×1000×1430mm |
| Weight (kg) | 327KG |
| Power type | Three phase in and three phase out |
| السعة | 150KVA |
| Circuit mode | IGBT/SPWM |
| AC Input | Phase number |
| Input voltage range(Vac) | 480V±15% |
| Input frequency range(Hz) | 30-70 |
| AC output | Phase number |
| Wave form | Pure sine wave |
| Output Voltage(V) | 380Vac |
| Output Voltage Accuracy(V) | ≤1% |
| Output frequency range(Hz) | 45-65 |
| Output Frequency Accuracy(Hz) | ≤0.01% |
| Output rated current(A) | 197A/180A/126A |
| THD | ≤3% |
| Dynamic response time | 2ms |
| Power factor(PF) | 0.8 |
| Peak Coefficient(CF) | 3:1 |
| الكفاءة | ≥90%(Resistive load 80%) |
| العرض | النوع |
| Communication | RS485/RS232/WIFI/GPRS |
| البيئة | Insulation strength |
| Noise (1 m) | ≤55dB |
| Ambient temperature | -10ºC~+50ºC |
| Humidity | 0-90%(No condensation) |
| Altitude(m) | ≤2000m |
| Indicator light | Electricity, Inverter (Power Supply, Overvoltage, Undervoltage, Overcurrent, Overheat, LED Model Configuration) |
| الحماية | Input connection, input under voltage, output over voltage , output over current , output overload , output short circuit , overheat |
| Cooling mode | Fan |
Detailed Specifications
|
النوع |
LW33-30K |
|
capacity
|
three phase 30KW |
|
Circuit way |
IGBT/PWM Delta Modulation Technique
|
|
| |





