20kVA Three Phase in and Single Phase out Variable Frequency Power Supply AC Power Supply
- الصفحة الرئيسية
- 20kVA Three Phase in and Single Phase out Variable Frequency Power Supply AC Power Supply
20kVA Three Phase in and Single Phase out Variable Frequency Power Supply AC Power Supply
موك: 1 قطعة (موك) | السعر: US$1,600.00-9,900.00
1 Piece
(MOQ)
- ديمنج
شركة منتجو الطاقة المحدودة
- الفئة
الفئات: مصدر طاقة التيار المتردد, عاكس الطاقة
- التاريخ
2026-04-07
نظرة عامة على المشاريع
موك: 1 قطعة (موك) | السعر: US$1,600.00-9,900.00
1 Piece
(MOQ)
هل أعجبك هذا العمل؟ يرجى المشاركة
Product Specifications
| US$1,600.00-9,900.00 | 1 قطعة
(موك) |
| التخصيص: | متوفرة |
| Output Type: | Single / Triple |
| الضمان: | 1 Year |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn’t ship, is missing, or arrives with product issues. |
| النوع | NB220-50KSZ |
| DC input | Input rated voltage |
| Input rated current | 139A / 76A / 72.5A |
| Input DC voltage range | 180-300 |
| AC input(AC Bypass) | Allow input voltage range |
| Bypass transfer time | ≤4 ms |
| AC output | Rated capacity |
| Output rated power | 40KW |
| Output rated voltage and frequency | 220 VAC / 380 VAC / 400 VAC,50Hz / 60Hz |
| Output rated current | 139A / 76A / 72.5A |
| Output voltage accuracy | 220 VAC / 380 VAC / 400 VAC ± 2% |
| Output frequency accuracy | 50Hz / 60Hz ±0.05% |
| Waveform distortion (THD).(Linear load) | ≤3% |
| Dynamic response time(Load 0←→100%) | 5% |
| Power factor (PF) | 0.8 |
| Overload capacity | 120%,3 minutes,150%,10 second |
| Crest factor (CF) | 3:1 |
| Inverter efficiency | 90% |
| WorkingEnvironment | Dielectric strength |
| ضوضاء (1م) | ≤50dB |
| Ambient temperature | -10℃~+50℃ |
| Humidity | 0~90%,No condensation |
| Altitude | ≤5000 m |
| موجة جيبية نقية | نعم |
| Equipped with copper transformer | نعم |
| If solar charger available | نعم |
| AC Charger | Optional |
| Productionfunction | Input reverse protection, input under-voltage protection, output overload protection, output short circuit protection, thermalprotection |
| Size(mm) | 760*1400*1600mm |
| Weight(kg) | 550kg |
Detailed Specifications
| Payment Methods: |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|---|






