Advanced bidirectional DC-DC converter optimized for solar panel and wind turbine energy systems. Supports wide input/output voltage ranges with industry-leading 99% peak efficiency.
Key Specifications
| الطراز | DMDCS50-M-M |
| Power | 50 كيلو واط |
| HV | Voltage: 300~1000V |
| HV | Current: Max 80A |
| LV | Voltage: 0~900V |
| LV | Current: Max 100A |
| Peak | Eff: >=99% |
| Size | 440*500*88mm |
| التخصيص | متوفرة |
Price / MOQ: US$2,000.00 / 1 Piece (MOQ)
Jinan Deming Power Equipment Co., Ltd.
Manufacturer/Factory & Trading Company | Shandong, China
Diamond Member Since 2022 | Audited Supplier | CE & ISO9001 Certified
Export Experience: 10+ Years | Exporting to 120+ Countries





