
High-efficiency bidirectional DC-DC converter designed for energy storage systems in solar and wind power applications. Features dual-direction power flow control with wide voltage range on both sides. Peak efficiency reaches 99%, ideal for battery energy storage requiring efficient conversion.
Основные характеристики
| Модель | DMDCS50-M-M |
| Мощность | 50 кВт |
| HV | Напряжение: 300~1000V |
| HV | Current: Max 80A |
| LV | Напряжение: 0~900V |
| LV | Current: Max 100A |
| Пик | Efficiency: >=99% |
| Размер | 440*500*88 мм |
| Origin | Shandong, China |
| HS | Code: 8504403090 |
Цена / MOQ: US$2,000.00 / 1 Шт (MOQ)
Цзинань Deming Power Equipment Co., Ltd.
Производитель/Завод и торговая компания | Шаньдун, Китай
Бриллиантовый член с 2022 года | Проверенный поставщик | CE и ISO9001 сертифицированы
Опыт работы на экспорт: 10+ лет | Экспорт в 120+ стран





